Projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!
Z wielką radością ogłaszamy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+).
Będziemy realizować projekt RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! o numerze 2023-1-PL01-KA122-SCH-000123622 w okresie od 01.12.2023 do 30.04.2025.
Wsparciem zostanie objętych 18 pracowników szkoły (kadra pedagogiczna) w zakresie zagranicznych wyjazdów szkoleniowych do Irlandii, Finlandii, Włoch oraz Grecji i
10 uczniów w zakresie zagranicznej grupowej mobilności (wyjazd do Czech).
Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+)
w podziale:
82,52% środki europejskie
17,48% środki krajowe.
całkowita wartość dofinansowania: €47.899,00
Nabór uczniów odbędzie się jeszcze w tym roku szkolnym. Informacja o naborze zostanie ogłoszona na stronie internetowej szkoły oraz w Dzienniku Elektronicznym Librus. Odbędzie się również spotkanie informacyjne z uczniami.
Obszary, w których będziemy się szkolić, a następnie wdrażać zdobytą wiedzę oraz umiejętności w praktyce to:
- edukacja ekologiczna (w szczególności fińskie podejście),
- edukacja włączająca w zakresie dysleksji oraz obcokrajowców,
- umiejętności językowe.
Kurs językowy pozwoli na rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych, poszerzyć horyzonty kulturowe, dzięki czemu będziemy mogli wymieniać międzynarodowe doświadczenia. Zdobyte przez nauczycieli umiejętności podniosą ich kwalifikacje i kompetencje, szczególnie
w zakresie wzmacniania umiejętności efektywnego uczenia się i motywowania ucznia, rozwiną umiejętność pracy z dziećmi.
Po zakończeniu szkolenia w zakresie edukacji ekologicznej, promowane będą: ekologiczny styl życia oraz aktywność obywatelska poprzez różnego rodzaju akcje oraz projekty.
Sytuacja wojenna sprawiła, że trafiło do nas wielu uczniów z rodzin uchodźców. Nauczyciele uczestniczący w kursie we Florencji poznają metody nauczania dla uczniów bez znajomości języka. Dowiedzą się i będą stosować strategie pozytywnego integracyjnego środowiska do pracy w grupie.
Po ukończeniu kursu w zakresie dysleksji nauczyciele będą umieli stworzyć zestaw narzędzi; praktycznych pomysłów, aby pomóc dyslektykom w nauce. Absolwenci szkolenia nabędą umiejętności diagnozowania uczniów z ryzyka dysleksji.